POL_BIP_icon.svg-1

Biuletyn Informacji Publicznej
Urząd Gminy Miłosław

Strona główna > Wybory i referenda > Wybory samorządowe 2024 > Wybory samorządowe – nie czekaj na ostatnią chwilę z aktualizacją adresu!

Wybory samorządowe – nie czekaj na ostatnią chwilę z aktualizacją adresu!

Aby zagłosować w wyborach samorządowych w gminie Miłosław, musisz być osobą stale zamieszkującą na terenie naszej gminy. Jeśli chcesz zaktualizować swój adres w Centralnym Rejestrze Wyborców – już teraz złóż wniosek o zameldowanie na pobyt stały albo o ujęcie w stałym obwodzie głosowania (jeśli spełniasz warunki).

W spisach wyborców w wyborach samorządowych znajdą się wyłącznie ci wyborcy, którzy są ujęci w danym obwodzie głosowania na stałe.

W wyborach tych nie możesz jednorazowo zmienić miejsca głosowania ani pobrać zaświadczenia o prawie do głosowania. Jeśli chcesz zagłosować w miejscu stałego zamieszkania, musisz zaktualizować swój stały adres w Centralnym Rejestrze Wyborców. Możesz to zrobić poprzez:

  • zameldowanie się na pobyt stały (w urzędzie lub on-line, dotyczy tylko obywateli polskich),
  • złożenie wniosku o ujęcie w stałym obwodzie głosowania (w urzędzie lub on-line – pamiętaj, aby dołączyć do wniosku dokumenty potwierdzające fakt stałego zamieszkiwania pod tym adresem, np. imienne rachunki za media w tym lokalu, dokumenty potwierdzające własność, pierwsza strona swojego rozliczenia podatkowego z tym adresem).

Wnioski papierowe można składać w Referacie Spraw Obywatelskich z USC w Miłosławiu, ul. Wrzesińska 19, pokój nr 1 w budynku B.

Prosimy, aby nie zwlekać z tymi czynnościami do ostatniej chwili. Zmiany bowiem nie zachodzą automatycznie, a każdy wniosek musi zostać rozpatrzony przez urzędnika, który wprowadza stosowne dane do Centralnego Rejestru Wyborców w obowiązujących terminach ustawowych.