POL_BIP_icon.svg-1

Biuletyn Informacji Publicznej
Urząd Gminy Miłosław

Strona główna > Tablica ogłoszeń > Ogłoszenia / Informacje > Terminy w sprawie uzyskania świadczeń alimentacyjnych i rodzinnych na nowy okres zasiłkowy

Terminy w sprawie uzyskania świadczeń alimentacyjnych i rodzinnych na nowy okres zasiłkowy

Ośrodek Pomocy Społecznej w Miłosławiu informuje o terminach pobierania  i składania wniosków w sprawie uzyskania świadczeń alimentacyjnych i rodzinnych na nowy okres zasiłkowy 2013/2014.


Osoby, które chcą uzyskać świadczenia z funduszu alimentacyjnego w okresie świadczeniowym 2013/2014, wnioski mogą składać od sierpnia. Osobom, które złożą wniosek wraz ze wszystkimi wymaganymi dokumentami do końca sierpnia, pierwsze świadczenie będzie wypłacone do końca października. Tym, którzy wnioski złożą                w terminie od 1 września do 31 października, świadczenia będą wypłacane od listopada.


Z kolei wnioski o świadczenia rodzinne będzie można pobierać i złożyć od września. Świadczenia rodzinne uzależnione są od dochodów i składają się na nie: zasiłek rodzinny wraz z dodatkami i specjalny zasiłek opiekuńczy.


Złożenie odpowiednich dokumentów do 30 września, umożliwi uzyskanie zasiłku już w listopadzie. Osobom, które złożą wniosek z dokumentami między 1 października a 30 listopada, zasiłek będzie wypłacony do końca grudnia.


Wnioski można pobierać i złożyć w Dziale Świadczeń Rodzinnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Miłosławiu ul. Wrzesińska 19.